Videa uživatele: Aktualne

Sledujte ta nejlepší videa z databáze YouTube a komunikujte se svými přáteli na stránkách TVIDEA•cz
Nejrychlejší lokomotiva světa jezdí v Česku 0:53

Nejrychlejší lokomotiva světa jezdí v Česku

Praha - V Česku začne od prosince pravidelně jezdit osm rakouských lokomotiv Taurus. Tato lokomotiva dosáhla na trati Ingolstadt - Nürnberg rychlosti 357 km/h, což je u elektrické lokomotivy nejvíc. Předchozí prvenství s rychlostí 331 km/h drželi Francouzi.

Počet zhlédnutí: 46340
Zašlá sláva tatrovek. Vstane z mrtvých? 4:11

Zašlá sláva tatrovek. Vstane z mrtvých?

Kopřivnice - Ještě pár dnů zbývá do ukončení ankety o nejkrásnější tatrovky, které opět vyrobí kopřivnická automobilka, tentokrát ve sběratelských limitovaných sériích. Zatím čtenáři Aktuálně.cz mezi vybranou desítku modelů rozdělili skoro 200 tisíc hlasů. Dejte svůj hlas i Vy tatrovkám, které se Vám líbí. V reportáži Vám přinášíme exkluzivní rozhovor s Miroslavem Zikmundem, který spolu se svým kolegou Jiřím Hanzelkou na konci čtyřicátých let v Tatře 87 objeli celý svět. Podívali jsme se taky do Kopřivnice a vyzvěděli zajímavosti "ze života" jednotlivých modelů.

Počet zhlédnutí: 13730
Snowkiting jízda na křídlech draka 2:35

Snowkiting jízda na křídlech draka

Tyrolsko - Těžko se dá o snowboardingu říct, že už je za zenitem, ale žádná žhavá novinka to rozhodně není. A adrenalinový šílenci chtějí vždycky něco nového. Nejrychleji rozvíjejícím se zimním sportem současnosti je snowkiting. Ježdění na prkně, nebo na lyžích v závěsu za "padákem". Padák to ale ve skutečnosti není, i když tak vypadá. Spíš je to hodně výkonný drak. Jediné, co "kiteři" opravdu potřebují je dost silný vítr. A na jeho nedostatek si v jižním Tyrolsku opravdu nemohou stěžovat. Zamrzlé italské jezero Lago di Resia na samé hranici s Rakouskem je opravdovým rájem pro vyznavače nového zimního náboženství podívejte se sami. Nabídneme vám i jízdu pohledem snowkitingového závodníka Geralda Traxlera.

Počet zhlédnutí: 5909
Svědectví o svobodě č.22 - Olbram Zoubek 3:12

Svědectví o svobodě č.22 - Olbram Zoubek

Praha, naročeno 11.2.2010 V seriálu Svědectví o svobodě hodnotí, co nám dvacet let bez totality dalo i vzalo, český sochař Olbram Zoubek. Umělec s osobitým stylem hodnotí život osobitě: Jadrným slovníkem, bez příkras a bez rozladění. "Že na těch posledních 20 let lidi kydají hanbu, že to nesplnilo jejich očekávání... To je naše vina. Očekávali jsme moc. Myslel jsem si, jako ostatní, že když se změní režim nahoře, tak se změní všechno. Že se změní lidi. Ale ti se nemění. Ne tak rychle," říká Olbram Zoubek I jeho současná politika popouzí, ale... "to asi muselo přijít, bohužel, bez toho to nešlo. Ze současné politiky je na zvracení. Samozřejmě je to svinstvo. Když člověk poslouchá sněmovnu, tak by se posral. Ale - kdo si je zvolil?" ptá se. Ve videorozhovoru přemítá, co mu působí radost a proč se lidé obecně radují málo. Stručný životopis Olbrama Zoubka: Narodil se 21. dubna 1926 v Praze. V roce 1945 byl přijat na Vysokou školu uměleckoprůmyslovou do ateliéru profesora Josefa Wagnera (1945-1952). Od roku 1952 se živil jako sochař, v nepříznivých dobách normalizace jako restaurátor na zámku v Litomyšli. Od roku 1959 byl členem skupiny TRASA, od roku 1987 zakládající člen NOVÉ SKUPINY. V roce 1969 sejmul posmrtnou masku Janu Palachovi. Zároveň oběma obětem sebeupálení v roce 1969 (Janu Zajícovi i Janu Palachovi) vytvořil náhrobky. V souvislosti s těmito aktivitami byl vyslýchán Státní bezpečností. V roce 1988 podepsal Několik vět, v roce 1989 se v Praze účastnil listopadového <b>...</b>

Počet zhlédnutí: 1079
Svědectví o svobodě č.03 - Milo Komínek 3:17

Svědectví o svobodě č.03 - Milo Komínek

26.8.2009 Frýdek - Místek Narodil se 26.června 1926 ve Sviadnově, jeho otec byl v obci starostou. Blízko Sviadnova bylo letiště a to se Milo Komínkovi stalo osudným. Stal se žákem Masarykovy letecké ligy, absolvoval výcvik pilota a parašutisty. V roce 1945 začal létat jako letecký akrobat. 1946 V pražské Melantrichově ulici si v roce 1946 založil Československou leteckou reklamní kancelář. Z turné po čtyřech světadílech - Evropě, Asii, Austrálii i Americe - se vrátil v prosinci 1947. S nabídkami na angažmá se Komínkovi hlasil i Hollywood. 1948 Únor 1948 znamená katastrofu. Na firmu nasazují komunisté nucenou zprávu, letadla zabavují. Komínek má zákaz přístupu na veškerá letiště ČSR, pravidelně se musí hlásit na policii. Už v dubnu chce Komínek se země znásilňované komunisty utéct. Nepovede se. Pohraničníci Komínkovu skupinu dopadnou blízko hranic a on končí s prostřeleným břichem ve vězení. Trochu absurdním štěstím se pro něj stává zvolení Klementa Gottwalda prezidentem. Je amnestie a Komínek může vězení opustit. Vrací se domů, kde dlouho nepobude. Odchází do Beskyd, aby se přidal k partyzánům, kteří chtějí s komunisty bojovat. V srpnu 1948 je však skupina zatčena blízko Jablunkova. Dne 6. října je Komínek Státním soudem v Ostravě odsouzen na dvacet let. Propuštěn je až 26.května 1965, opět na amnestii. Ta je vyhlášena u příležitosti 20.osvobození ČSR. 1968 Mezi lety 1966 až 1968 opět trénuje a vrací se k akrobacii. Vystupuje na mezinárodních leteckých dnech v Maďarsku <b>...</b>

Počet zhlédnutí: 2088
Královna nebe předvádí svou sestavu 1:10

Královna nebe předvádí svou sestavu

Před pár lety jí doktoři říkali, že nebude chodit, a pokud ano, tak jen o berlích. Nejen že se může bez problémů pohybovat, ale dokonce může pokračovat ve své velké zálibě - parašutismu. Navíc před dvěma týdny už podruhé vyhrála mistrovství republiky.

Počet zhlédnutí: 2158
Vozíčkářům tu není hej, zkusil si Michal Kocáb 3:48

Vozíčkářům tu není hej, zkusil si Michal Kocáb

Praha - Michal Kocáb si vyzkoušel na vlastní kůži, jak se cestuje lidem na vozíku v pražské MHD. Absolvoval trasu z Tróji do sídla Strany zelených na Praze 1 v Ostrovní ulici.

Počet zhlédnutí: 2535
1 2 3 4 6 9 11

Moudro dne

„Jestliže lékař pojmenuje tvou nemoc, neznamená to ještě, že ví, o co jde.“

— Murphyho zákony
Trailery

Don Jon (komedie, USA)
Zmizení (thriller/krimi/drama, USA)
Carrie (drama/horror, USA)

Nejnovější Youtube videa

2:56 Tomáš Klus - Sentiment na tři body

Tomáš Klus - Sentiment na tři body

Autor: spidiczech
Počet zhlédnutí: 449 043

2:42 Tři sestry-Dá dá dá

Tři sestry-Dá dá dá

Autor: davidstok
Počet zhlédnutí: 476 086

Doporučená Youtube videa

2:19 I scare the SHIT out of ZIPSTER08

I scare the SHIT out of ZIPSTER08

Autor: TheFatAussieBarstard
Počet zhlédnutí: 89

2:16 Billy Mays Spoof: "The Man Purse"

Billy Mays Spoof: "The Man Purse"

Autor: STVYT
Počet zhlédnutí: 8 853

0:23 Maltese dog waiting for Christmas

Maltese dog waiting for Christmas

Autor: TheStupidMimi
Počet zhlédnutí: 1 384

Co národ lajkuje