"That's What I Am" trailer

995 977
Set in California against the backdrop of the mid-sixties, "That's What I Am" is a coming-of-age story that follows 12-year-old Andy Nichol (Chase Ellison), a bright student who, like most kids his age, will do anything to avoid conflict for fear of suffering overwhelming ridicule and punishment from his junior high school peers. Everyone's favorite teacher, Mr. Simon (Ed Harris), pairs Andy with the school's biggest outcast and social pariah, Stanley aka "Big G" (Alexander Walters), on a critical school project. Sporting thick orange hair, a head too big for his body and ears too big for his head, "Big G" has been the object of ridicule since grade school. Before long, Andy will learn that there was truly a method behind Mr. Simon's madness as to why he teamed these two up. After a dramatic incident in the schoolyard, teachers and parents rethink their roles in school and society. Principal Kelner (Amy Madigan) suspends a school bully for brutally beating up a female classmate. The vindictive father of the bully makes Mr. Simon the target of a malicious rumor about his sexuality, causing Mr. Simon to question his calling as an educator and mentor to his students. When Andy watches "Big G" fearlessly confront the school bully about the incident, a series of events are triggered. Much to Andy's surprise, he learns that "Big G" is a brilliant, kind, tolerant human being, who has more dignity than anyone Andy has ever encountered. Big G personifies Mr. Simon's four word <b>...</b>
Sledované video přidal uživatel: WWEFanNation dne 27. 01. 2013

Kategorie: Filmové trailery > podívejte se i na další YouTube videa

Tagy:

Vtipy, které tě dostanou!

„Měl jsem tady lidi, kteří měli úplně plnou hlavu lupů, no hrůza,” civí na pacienta doktor. „Ale vy jste první, co má plnou hlavu chlupů!”

Děda vyběhne z chalupy a soused na něj volá: „Tak co, Josef, jakou stranu letos budeš volit?” „Jediná strana, která mě teď zajímá, je ta, co mě tlačí v kalhotech!” křičí v odpověď stařík a mizí za dřevěnými dveřmi kadibudky.

Policajt v akci: „Pane, nesvítí vám pravý heligón.” „Snad halogén, ne?” „Aaaa, tak pán je ještě i suterén?” „Myslíte suverén, ne?” „No tak pozor, příteli, používat cizí termity je občas rizoto, víte?”

Jak nejlépe rozbijete blondýnce hlavu? Nasypte zrní pod sklo. A proč už se to nedělá? Stačí ji posadit před automatickou pračku a ona si ukroutí hlavu.

Co dělá zoofilní nekrofilní pedofil v samoobsluze? Osahává zmrzlá kuřata.

Podobná YouTube videa

2:31 Cowboys & Aliens - Trailer 2

Cowboys & Aliens - Trailer 2

Autor: UniversalPictures
Počet zhlédnutí: 157 718

2:31 9 - Official Trailer

9 - Official Trailer

Autor: FocusFeatures
Počet zhlédnutí: 272 194

2:07 9 - Teaser Trailer

9 - Teaser Trailer

Autor: FocusFeatures
Počet zhlédnutí: 42 623

1:29 Nintendo 3DS - Super Mario 3D Land Trailer

Nintendo 3DS - Super Mario 3D Land Trailer

Autor: Nintendo
Počet zhlédnutí: 86 263

0:35 Wubbzy's Big Movie

Wubbzy's Big Movie

Autor: wubbzy
Počet zhlédnutí: 448 755

1:27 Cars 2 - Trailer 2

Cars 2 - Trailer 2

Autor: DisneyPixar
Počet zhlédnutí: 17 723 272