"That's What I Am" trailer

996 337
Set in California against the backdrop of the mid-sixties, "That's What I Am" is a coming-of-age story that follows 12-year-old Andy Nichol (Chase Ellison), a bright student who, like most kids his age, will do anything to avoid conflict for fear of suffering overwhelming ridicule and punishment from his junior high school peers. Everyone's favorite teacher, Mr. Simon (Ed Harris), pairs Andy with the school's biggest outcast and social pariah, Stanley aka "Big G" (Alexander Walters), on a critical school project. Sporting thick orange hair, a head too big for his body and ears too big for his head, "Big G" has been the object of ridicule since grade school. Before long, Andy will learn that there was truly a method behind Mr. Simon's madness as to why he teamed these two up. After a dramatic incident in the schoolyard, teachers and parents rethink their roles in school and society. Principal Kelner (Amy Madigan) suspends a school bully for brutally beating up a female classmate. The vindictive father of the bully makes Mr. Simon the target of a malicious rumor about his sexuality, causing Mr. Simon to question his calling as an educator and mentor to his students. When Andy watches "Big G" fearlessly confront the school bully about the incident, a series of events are triggered. Much to Andy's surprise, he learns that "Big G" is a brilliant, kind, tolerant human being, who has more dignity than anyone Andy has ever encountered. Big G personifies Mr. Simon's four word <b>...</b>
Sledované video přidal uživatel: WWEFanNation dne 27. 01. 2013

Kategorie: Filmové trailery > podívejte se i na další YouTube videa

Tagy:

Vtipy, které tě dostanou!

„Proč ti píše ta tvoje dívka pořád tak dlouhé dopisy?“ vyzvídá kormidelník na mladém námořníkovi. „Všechno mi podrobně vypisuje, abychom se nemuseli zdržovat řečmi, až za ní přijedu.“

Lord sedí na terase a čte Timesy, když se ozve ohromná rána: „Jean, co to bylo?” „Sire, přijela sovětská delegace a naši vystřelili dělovou salvu,” oznamuje sluha. „Aha.” A po chvíli další rána: „Jean, co to zas...?” „Ale sire, sovětská delegace, salva!” připomíná mu Jean. Lord rozhořčeně vykřikne: „Pchá, břídilové, netrefí se první ranou!”

Proč mají Somálci rádi mouchy? Používají je jako letadla. A víte, proč mají rádi obzvláště masařky? Protože jsou dvousedadlové.

„Tatínek mi na Vánoce nasliboval hory, doly.” „A splnil ti přání?” „Ano, koupil mi atlas hor...”

V záchranném člunu se plaví kapitán se šesti zachráněnými námořníky. Nemají co jíst. Kapitán předloží návrh: „Nic se nedá dělat, musíme si to rozdělit... V pondělí sníme plavčíka, v úterý kuchaře, ve středu kormidelníka, ve čtvrtek Mayera, v pátek Schulze a v sobotu sním Smitha!”

Podobná YouTube videa

2:00 Anonymous - Trailer

Anonymous - Trailer

Autor: SonyPictures
Počet zhlédnutí: 1 880 207

1:30 ARTHUR CHRISTMAS - Trailer

ARTHUR CHRISTMAS - Trailer

Autor: SonyPictures
Počet zhlédnutí: 792 564

0:51 I CAN DO BAD ALL BY MYSELF - Teaser Trailer

I CAN DO BAD ALL BY MYSELF - Teaser Trailer

Autor: LionsGate
Počet zhlédnutí: 267 859

1:48 The Smurfs - Trailer

The Smurfs - Trailer

Autor: SonyPictures
Počet zhlédnutí: 1 356 970

1:12 Disney/Pixar Toy Story 3: The Video Game trailer

Disney/Pixar Toy Story 3: The Video Game trailer

Autor: disneyvideogames2
Počet zhlédnutí: 1 157 122

2:19 Toy Story 3: Trailer

Toy Story 3: Trailer

Autor: DisneyMovieTrailers
Počet zhlédnutí: 2 970 241