"That's What I Am" trailer

996 499
Set in California against the backdrop of the mid-sixties, "That's What I Am" is a coming-of-age story that follows 12-year-old Andy Nichol (Chase Ellison), a bright student who, like most kids his age, will do anything to avoid conflict for fear of suffering overwhelming ridicule and punishment from his junior high school peers. Everyone's favorite teacher, Mr. Simon (Ed Harris), pairs Andy with the school's biggest outcast and social pariah, Stanley aka "Big G" (Alexander Walters), on a critical school project. Sporting thick orange hair, a head too big for his body and ears too big for his head, "Big G" has been the object of ridicule since grade school. Before long, Andy will learn that there was truly a method behind Mr. Simon's madness as to why he teamed these two up. After a dramatic incident in the schoolyard, teachers and parents rethink their roles in school and society. Principal Kelner (Amy Madigan) suspends a school bully for brutally beating up a female classmate. The vindictive father of the bully makes Mr. Simon the target of a malicious rumor about his sexuality, causing Mr. Simon to question his calling as an educator and mentor to his students. When Andy watches "Big G" fearlessly confront the school bully about the incident, a series of events are triggered. Much to Andy's surprise, he learns that "Big G" is a brilliant, kind, tolerant human being, who has more dignity than anyone Andy has ever encountered. Big G personifies Mr. Simon's four word <b>...</b>
Sledované video přidal uživatel: WWEFanNation dne 27. 01. 2013

Kategorie: Filmové trailery > podívejte se i na další YouTube videa

Tagy:

Vtipy, které tě dostanou!

Profesorka na chemii se ptá studenta: „Co se vypaří stejně rychle jako voda?” Žák krčí rameny, neví. Profesorka s povzdechem poznamená: „Vědomosti!”

V prodejně automobilů: Tento vůz dosáhne během 30 vteřin rychlosti 155 mil v hodině a v případě potřeby zastaví na 2 metrech. A co pak? Pak se tadyhle vynoří malinký nožíček a jemně vás seškrábne z předního skla.

Koktavy zacne filozofovat: Heeeele, vis, kkkkdy bys nnneeekuuulhal? Kulhavy: To nevim... Koktavy: Kdyyyybys sssssel jeeeednou nnnnohou poooo ooooobrubniku a drrrrrrruhou pooo sssssilnici.... Kulhavy: A vis, kdy ty bys nekoktal? Koktavy: Neeeeee. Kulhavy: KDYBYS DRZEL HUBU

„Pane vrchní, je ta zmrzlina čerstvá?” „Snad si nemyslíte, že ji přihříváme od včera?”

Boxer hledá dívku svých snů. Zn.: Aby pes nebyl problémem. Dívka na inzerát přijde, otevřou se dveře a na koberci pes. „Kde máš páníčka, čumáčku?” lichotí mu. Pes promluví: „To jsem já, kočičko, ten boxer.”

Podobná YouTube videa

2:31 Away We Go - Official Trailer

Away We Go - Official Trailer

Autor: FocusFeatures
Počet zhlédnutí: 76 569

2:32 FANTASTIC MR. FOX - Official Theatrical Trailer

FANTASTIC MR. FOX - Official Theatrical Trailer

Autor: FoxSearchlight
Počet zhlédnutí: 2 770 852

0:49 ASTRO BOY - Teaser Trailer

ASTRO BOY - Teaser Trailer

Autor: SummitScreeningRoom
Počet zhlédnutí: 44 597

1:41 The Limits of Control - Official Trailer

The Limits of Control - Official Trailer

Autor: FocusFeatures
Počet zhlédnutí: 43 643

1:41 Alice in Wonderland Teaser 1

Alice in Wonderland Teaser 1

Autor: DisneyMovieTrailers
Počet zhlédnutí: 8 996 754

2:36 Cloudy With a Chance of Meatballs - Trailer #2

Cloudy With a Chance of Meatballs - Trailer #2

Autor: SonyPictures
Počet zhlédnutí: 422 397