"That's What I Am" trailer

996 586
Set in California against the backdrop of the mid-sixties, "That's What I Am" is a coming-of-age story that follows 12-year-old Andy Nichol (Chase Ellison), a bright student who, like most kids his age, will do anything to avoid conflict for fear of suffering overwhelming ridicule and punishment from his junior high school peers. Everyone's favorite teacher, Mr. Simon (Ed Harris), pairs Andy with the school's biggest outcast and social pariah, Stanley aka "Big G" (Alexander Walters), on a critical school project. Sporting thick orange hair, a head too big for his body and ears too big for his head, "Big G" has been the object of ridicule since grade school. Before long, Andy will learn that there was truly a method behind Mr. Simon's madness as to why he teamed these two up. After a dramatic incident in the schoolyard, teachers and parents rethink their roles in school and society. Principal Kelner (Amy Madigan) suspends a school bully for brutally beating up a female classmate. The vindictive father of the bully makes Mr. Simon the target of a malicious rumor about his sexuality, causing Mr. Simon to question his calling as an educator and mentor to his students. When Andy watches "Big G" fearlessly confront the school bully about the incident, a series of events are triggered. Much to Andy's surprise, he learns that "Big G" is a brilliant, kind, tolerant human being, who has more dignity than anyone Andy has ever encountered. Big G personifies Mr. Simon's four word <b>...</b>
Sledované video přidal uživatel: WWEFanNation dne 27. 01. 2013

Kategorie: Filmové trailery > podívejte se i na další YouTube videa

Tagy:

Vtipy, které tě dostanou!

Ptá se psychiatr manžela kleptomanky: "Zlepšil se stav vaší paní?" "Rozhodně pane, doktore. Teď krade už jen věci, které potřebujem!"

Blondýnka se ptá na ulici: "Pane, prosím vás, kolik je hodin?" "Je čtvrt na čtyři." Blondýnka jen kroutí očima a říká: "Víte, to je divné. Ptám se na tohle celý den a pokaždé dostanu jinou odpověď."

„Pane doktore, dnes se mi zdálo, že jsem lidojed a s celým kmenem jsme snědli ženu, která byla hrozně podobná mojí manželce.” „Ale to nic, uvolněte se, to byl jen sen!” „Ano? A kam se podle vás dnes poděla moje žena?”

Návrh radě poroty SuperStar pro letošní adepty: "Výborné by bylo, kdybyste zpíval o oktávu výš a o kilometr dál!"

Na zeměpisu: „Tibet se stal terčem jaké invaze?” „Mimozemské.”

Podobná YouTube videa

2:28 Colombiana - Trailer

Colombiana - Trailer

Autor: SonyPictures
Počet zhlédnutí: 1 706 552

2:00 Anonymous - Trailer

Anonymous - Trailer

Autor: SonyPictures
Počet zhlédnutí: 1 880 379

1:30 ARTHUR CHRISTMAS - Trailer

ARTHUR CHRISTMAS - Trailer

Autor: SonyPictures
Počet zhlédnutí: 792 827

0:51 I CAN DO BAD ALL BY MYSELF - Teaser Trailer

I CAN DO BAD ALL BY MYSELF - Teaser Trailer

Autor: LionsGate
Počet zhlédnutí: 267 999

1:48 The Smurfs - Trailer

The Smurfs - Trailer

Autor: SonyPictures
Počet zhlédnutí: 1 357 186

1:12 Disney/Pixar Toy Story 3: The Video Game trailer

Disney/Pixar Toy Story 3: The Video Game trailer

Autor: disneyvideogames2
Počet zhlédnutí: 1 157 363