Fun.: Some Nights [OFFICIAL VIDEO]

42 655 194
Download the album now on iTunes: smarturl.it © 2012 WMG. Fun.'s music video for 'Some Nights' from the full-length album, Some Nights - available now on Fueled By Ramen. Visit ournameisfun.com for more! directed by Anthony Mandler LYRICS Some nights, I stay up cashing in my bad luck Some nights, I call it a draw Some nights, I wish that my lips could build a castle Some nights, I wish they'd just fall off But I still wake up, I still see your ghost Oh Lord, I'm still not sure what I stand for oh What do I stand for? What do I stand for? Most nights, I don't know anymore... oh woah, oh woah, oh woah oh oh oh woah, oh woah, oh woah oh oh This is it, boys, this is war - what are we waiting for? Why don't we break the rules already? I was never one to believe the hype - save that for the black and white I try twice as hard and I'm half as liked, but here they come again to jack my style And that's alright; I found a martyr in my bed tonight She stops my bones from wondering just who I am, who I am, who I am Oh, who am I? Oh, who am I? mmm... mmm... Well, some nights, I wish that this all would end Cause I could use some friends for a change And some nights, I'm scared you'll forget me again Some nights, I always win, I always win... But I still wake up, I still see your ghost Oh Lord, I'm still not sure what I stand for, oh What do I stand for? What do I stand for? Most nights, I don't know... (come on) So this is it? I sold my soul for this? Washed my hands of that for this <b>...</b>
Sledované video přidal uživatel: FueledByRamen dne 21. 11. 2012

Kategorie: YouTube písničky > podívejte se i na další YouTube videa

Tagy:

Vtipy, které tě dostanou!

Pan Novák težce onemocní, teplota každou hodinu stoupá, jeho žena prichází ze sousedního pokoje: "Myslím, že radeji napíšu tvým rodicum, že jsi trochu nemocný," ríká. "Ano, to udeláš dobre. Víš ovšem, jací jsou. Prosím te, hlavne ohleduplne." Za chvíli se žena vrací: "Potrebuji poradit: pé nebo bé se píše ve slove pohreb?"

Jsou dva růžoví velbloudi na Měsíci a jeden v tom akvárku vůbec nebyl.

Manželka se ptá manžela: "Kam jsi dal těch 200 korun, co jsi dostal na nákup?" "Jednomu staršímu muži." "Odkdy jsi takový lidumil? Co vlastně ten chlap dělal?" "Čepoval pivo."

„Já ty hygieniky nechápu,” soptí kuchtík v restauraci. „Když nám plavaly v jídle mouchy, dali nám pokutu a chtěli to tady zavřít... A teď, když jsme to konečně vyřešili, jim zase vadí, že máme plnou kuchyni pavučin!”

Ptá se ráno manžel manželky - blondýnky: „Přeješ si kávu do postele?” „Radši do hrníčku, miláčku.”

Podobná YouTube videa

3:13 Benny Benassi - Hit my Heart

Benny Benassi - Hit my Heart

Autor: moxiarela
Počet zhlédnutí: 3 843 166

4:42 Benny Benassi - Insomnia - Club Remix

Benny Benassi - Insomnia - Club Remix

Autor: cvmkyle
Počet zhlédnutí: 6 170 719

8:04 Chris Lake - Changes (Dirty South remix)

Chris Lake - Changes (Dirty South remix)

Autor: pierrewarzee2408
Počet zhlédnutí: 762 104

6:12 Benny Benassi - My Body

Benny Benassi - My Body

Autor: abhorredlife69
Počet zhlédnutí: 2 022 024

3:24 Sweet Dreams - Benny Benassi

Sweet Dreams - Benny Benassi

Autor: xXShivaZXx
Počet zhlédnutí: 4 979 877

9:18 Benny Benassi vs Global DJs - San Fransisco Dreaming

Benny Benassi vs Global DJs - San Fransisco Dreaming

Autor: xc0rex
Počet zhlédnutí: 2 205 081