Fun.: Some Nights [OFFICIAL VIDEO]

42 654 879
Download the album now on iTunes: smarturl.it © 2012 WMG. Fun.'s music video for 'Some Nights' from the full-length album, Some Nights - available now on Fueled By Ramen. Visit ournameisfun.com for more! directed by Anthony Mandler LYRICS Some nights, I stay up cashing in my bad luck Some nights, I call it a draw Some nights, I wish that my lips could build a castle Some nights, I wish they'd just fall off But I still wake up, I still see your ghost Oh Lord, I'm still not sure what I stand for oh What do I stand for? What do I stand for? Most nights, I don't know anymore... oh woah, oh woah, oh woah oh oh oh woah, oh woah, oh woah oh oh This is it, boys, this is war - what are we waiting for? Why don't we break the rules already? I was never one to believe the hype - save that for the black and white I try twice as hard and I'm half as liked, but here they come again to jack my style And that's alright; I found a martyr in my bed tonight She stops my bones from wondering just who I am, who I am, who I am Oh, who am I? Oh, who am I? mmm... mmm... Well, some nights, I wish that this all would end Cause I could use some friends for a change And some nights, I'm scared you'll forget me again Some nights, I always win, I always win... But I still wake up, I still see your ghost Oh Lord, I'm still not sure what I stand for, oh What do I stand for? What do I stand for? Most nights, I don't know... (come on) So this is it? I sold my soul for this? Washed my hands of that for this <b>...</b>
Sledované video přidal uživatel: FueledByRamen dne 21. 11. 2012

Kategorie: YouTube písničky > podívejte se i na další YouTube videa

Tagy:

Vtipy, které tě dostanou!

Manželé sedí v divadle, kde je řeč o madame Pompadoure. Paní neví, kdo to je a ptá se manžela. Ten to také neví. „Tak se někoho zeptej, ne?” zlobí se žena. „Třeba tady toho pána, co sedí vedle.” Muž se zeptal a pán odpoví: „Madame Pompadoure? Rokoková koketa!” Manžel si to nechal pro sebe, ale manželka urguje odpověď: „Tak co říkal?” „Ale, copak já vím,” krčí rameny vyzvědač, „strašně koktá!”

Z volebních hesel České strany sociálně demagogické: Hrabat se v cizích kapsách - naše chuť která trvá a trvá

Slyšeli jste o té blondýnce, co byla na operaci slepého střeva? Vydělávala si peníze bokem.

Co je blondýnka na gymnáziu? Vzácná návštěva.

Jsou takhle tři blondýny na ostrově a radí se, jak pryč. Připlave k nim zlatá rybka a řekne jim: "Každé z vás splním jedno přání!" 1. blondýna řekne: "Já chci být nejchytřejší na světě" A odplave. 2. blondýna řekne: "Já chci být úplně nejchytřejší na světě", stane se z ní bruneta a odplave na voru. 3. blondýna řekne: "Já chci ale být úplně nejchytřejší na celém světě", stane se z ní muž a odejde po mostu.

Podobná YouTube videa

4:11 Scooter -07- C'est Bleu ft Vicky Leandros

Scooter -07- C'est Bleu ft Vicky Leandros

Autor: superscootermaniac
Počet zhlédnutí: 16 339

24:19 składanka fajnych piosenek 2012

składanka fajnych piosenek 2012

Autor: adammaxiful
Počet zhlédnutí: 11 184

3:06 Rob Mayth - Another Night 2k12 (Vinylvoyeure Edit)

Rob Mayth - Another Night 2k12 (Vinylvoyeure Edit)

Autor: mrxbnz
Počet zhlédnutí: 6 536

3:34 Dual Playaz - Alone Again (Rocco & Bass-T Edit)

Dual Playaz - Alone Again (Rocco & Bass-T Edit)

Autor: mrxbnz
Počet zhlédnutí: 6 363