EK THA TIGER - Teaser Trailer - Salman Khan & Katrina Kaif

5 201 314
EK THA TIGER - Teaser Trailer - Salman Khan - Releasing 15th August 2012 To get "Ek Tha Tiger" content on your Mobile - visit m.yashrajfilms.com or sms ETT to 53131 (* from India only) Starring: Salman Khan & Katrina Kaif Released: 15 August 2012 Produced by: Aditya Chopra Directed by: Kabir Khan Stay tuned to www.EkThaTiger.com Join www.facebook.com Follow: twitter.com In the dark world of intelligence and espionage... all information is guarded in the name of national security... But some stories escape the fiercely guarded classified files... stories that become legends. This is one such story... a story that shook the very foundation of this dark world. In a government employees' neighbourhood in New Delhi, there lived a rugged, handsome and mysterious bachelor about whom his neighbours knew nothing. That was because he was India's top spy, an officer with the Research and Analysis Wing (RAW), India's external intelligence agency. This man was known even in official corridors as TIGER (Salman Khan). Tiger is sent on a relatively easy and safe mission to Dublin, Ireland to observe a scientist of Indian origin who is suspected of sharing his research findings with the Pakistan defence establishment. Tiger attempts to meet the scientist but is not successful. He tries to befriend the scientist's part time home caretaker, Zoya (Katrina Kaif). As Tiger begins to get closer to Zoya... he begins to discover his human side. For the first time in his life Tiger falls in love <b>...</b>
Sledované video přidal uživatel: yrf dne 20. 11. 2012

Kategorie: Filmové trailery > podívejte se i na další YouTube videa

Tagy:

Vtipy, které tě dostanou!

Kdo opraví klavír vypadlý z 12. poschodí ?

Kolik blondýnek je zapotřebí na přípravu jídla? Nekonečně mnoho, všechny totiž uhoří hned poté, co zapálí plyn.

Policajt jde tapetovat byt. Vzpomene si, že soused (také policajt) tapetoval nedávno. Zabehne k němu a ptá sa ho: "Kolik rolí tapet si kupoval?" "Deset." Po týdnu za ním přijde opět: "Poslouchej, ty si mi teda pomoh! Vždyť mi stačili len čtyři balíky!" "Vždyť i mně."

Kongres stavbařů. Francouz se chlubí: "U nás stavíme tak rychle, že ráno jedu do práce kolem louky a odpoledne domů už kolem nový automobilky." Ital na to: "Já jedu ráno do práce a nic, a když se vracím, tak tam stojí nová textilka a z práce jdou ženský v šatech, co tam vyrobily." Čech se nedá: "U nás začnou zedníci ráno v osm stavět pivovar, a v deset už jsou namazaný."

Víte, kde je nejvíce Somálců? Tam, kam vane vítr.

Podobná YouTube videa

2:06 Flight Of The Conchords: Sugar Lumps (HBO)

Flight Of The Conchords: Sugar Lumps (HBO)

Autor: HBO
Počet zhlédnutí: 3 552 917

1:51 3 - Official US Trailer

3 - Official US Trailer

Autor: strandreleasing
Počet zhlédnutí: 123 305

2:36 Haunted 3D

Haunted 3D

Autor: 9windsmedia
Počet zhlédnutí: 739 832

2:40 Watch the new THE KARATE KID Trailer in HD

Watch the new THE KARATE KID Trailer in HD

Autor: SonyPictures
Počet zhlédnutí: 11 918 220

2:45 EK THA TIGER - Theatrical Trailer - Salman Khan & Katrina Kaif

EK THA TIGER - Theatrical Trailer - Salman Khan & Katrina Kaif

Autor: yrf
Počet zhlédnutí: 5 319 716