EK THA TIGER - Theatrical Trailer - Salman Khan & Katrina Kaif

5 319 507
EK THA TIGER - Theatrical Trailer - Salman Khan & Katrina Kaif - Releasing 15 August 2012 To get "Ek Tha Tiger" content on your Mobile - visit m.yashrajfilms.com or sms ETT to 53131 (* from India only) Starring: Salman Khan & Katrina Kaif Released: 15 August 2012 Produced by: Aditya Chopra Directed by: Kabir Khan Stay tuned to www.EkThaTiger.com Join www.facebook.com Follow: twitter.com In the dark world of intelligence and espionage... all information is guarded in the name of national security... But some stories escape the fiercely guarded classified files... stories that become legends. This is one such story... a story that shook the very foundation of this dark world. In a government employees' neighbourhood in New Delhi, there lived a rugged, handsome and mysterious bachelor about whom his neighbours knew nothing. That was because he was India's top spy, an officer with the Research and Analysis Wing (RAW), India's external intelligence agency. This man was known even in official corridors as TIGER (Salman Khan). Tiger is sent on a relatively easy and safe mission to Dublin, Ireland to observe a scientist of Indian origin who is suspected of sharing his research findings with the Pakistan defence establishment. Tiger attempts to meet the scientist but is not successful. He tries to befriend the scientist's part time home caretaker, Zoya (Katrina Kaif). As Tiger begins to get closer to Zoya... he begins to discover his human side. For the first time in his life <b>...</b>
Sledované video přidal uživatel: yrf dne 20. 11. 2012

Kategorie: Filmové trailery > podívejte se i na další YouTube videa

Tagy:

Vtipy, které tě dostanou!

V Praze na Václaváku otevřeli nový obchod „Vše zadarmo”. Po první hodině bylo beznadějně vyprodáno, ani zavřít nebylo co.

Odsouzenec ke katovi: „Nikdy v životě jsem nesklonil hlavu, tak proč bych to měl dělat teď?”

Nevěstě se na svatbě udělalo nevolno, ženich ji vzal nahoru do ložnice a pochopitelně využil situace. Když se vrátí dolů, ptá se ho farář, jak to dopadlo. „Dobře, dal jsem jí nějaké kapky a už je jí dobře.” Farář si ho prohlédne a pak praví: „Vidím, že lékárnu máte ještě otevřenou...”

Na začátku 19. století byl v Čechách zkonstruován parovůz Josef Božek.

„Tak rodino, kam kdo chce na dovolenou?” ptá se otec. Hlásí se syn: „Já bych chtěl tam, kde jsem už dlouho nebyl!” „Tak tady máš dvacku a mazej k holiči!”

Podobná YouTube videa

2:36 Cloudy With a Chance of Meatballs - Trailer #2

Cloudy With a Chance of Meatballs - Trailer #2

Autor: SonyPictures
Počet zhlédnutí: 422 233

2:33 The Perfect Man - Trailer

The Perfect Man - Trailer

Autor: universalmoviesuk
Počet zhlédnutí: 28 161

1:01 PRECIOUS - Trailer 2 (Life)

PRECIOUS - Trailer 2 (Life)

Autor: LionsGate
Počet zhlédnutí: 638 459

2:22 Whip It - Official Theatrical Trailer

Whip It - Official Theatrical Trailer

Autor: FoxSearchlight
Počet zhlédnutí: 2 889 384

2:32 Gamer - Trailer

Gamer - Trailer

Autor: LionsGate
Počet zhlédnutí: 26 730

2:29 It's Kind of a Funny Story - Official Trailer

It's Kind of a Funny Story - Official Trailer

Autor: FocusFeatures
Počet zhlédnutí: 680 383