Watch the new THE KARATE KID Trailer in HD

11 918 796
THE KARATE KID - In Theaters 6/11. Tweet us your favorite movie mentors @KarateKidMovie & follow us at twitter.com Become a Fan on Facebook at www.Facebook.com & Visit the Official Site at KarateKid-TheMovie.com In Columbia Pictures' The Karate Kid, 12-year-old Dre Parker (Jaden Smith) could've been the most popular kid in Detroit, but his mother's (Taraji P. Henson) latest career move has landed him in China. Dre immediately falls for his classmate Mei Ying - and the feeling is mutual - but cultural differences make such a friendship impossible. Even worse, Dre's feelings make an enemy of the class bully, Cheng. In the land of kung fu, Dre knows only a little karate, and Cheng puts "the karate kid" on the floor with ease. With no friends in a strange land, Dre has nowhere to turn but maintenance man Mr. Han (Jackie Chan), who is secretly a master of kung fu. As Han teaches Dre that kung fu is not about punches and parries, but maturity and calm, Dre realizes that facing down the bullies will be the fight of his life.
Sledované video přidal uživatel: SonyPictures dne 28. 09. 2012

Kategorie: Filmové trailery > podívejte se i na další YouTube videa

Tagy:

Vtipy, které tě dostanou!

„A já jsem se tak těšil,” povzdechl si na začátku hodiny tělocviku prvňáček. „Když jsem četl v rozvrhu TV, myslel jsem, že se budeme koukat na televizi!”

Sedí dědek někdy v září pořád čumí na nádraží, chluchý je jak poleno, sejmul ho vlak na brno.

Pepíček chce bratříčka tak jde do sexshopu říká: "Já chci bratřítka." Prodavač mu podá lahvičku s tabletama a dodává: "Jednu tatínkovi ráno do kafe!" Pepíček to tam nasype všecno, že bude mít víc bratříčků. Druhý den jde znovu do sexshopu chlap mu říká: "Máš bratříčka?" On: "No máma je těhotná, segra je těhotná, já si nemůžu sednout a pes nemůže do shodů."

Abychom byli zdraví, měli bychom pít minerální vodku.

Mladík, právě odvedený, projevil přání sloužit u námořnictva. „Umíte plavat?” zeptal se ho předseda komise. Odvedenec se polekal: „To už nemáme žádné lodě?”

Podobná YouTube videa

1:41 Alice in Wonderland Teaser 1

Alice in Wonderland Teaser 1

Autor: DisneyMovieTrailers
Počet zhlédnutí: 8 997 069

2:36 Cloudy With a Chance of Meatballs - Trailer #2

Cloudy With a Chance of Meatballs - Trailer #2

Autor: SonyPictures
Počet zhlédnutí: 422 695

2:33 The Perfect Man - Trailer

The Perfect Man - Trailer

Autor: universalmoviesuk
Počet zhlédnutí: 28 951

1:01 PRECIOUS - Trailer 2 (Life)

PRECIOUS - Trailer 2 (Life)

Autor: LionsGate
Počet zhlédnutí: 639 146

2:22 Whip It - Official Theatrical Trailer

Whip It - Official Theatrical Trailer

Autor: FoxSearchlight
Počet zhlédnutí: 2 889 915

2:32 Gamer - Trailer

Gamer - Trailer

Autor: LionsGate
Počet zhlédnutí: 27 422