That Freeway Song :)

204
Ol' video :) One video? 4 frickin' weeks!! :( My entry for Freeway contest. Sorry it's so late!! So lemmee explain this kinda different video to my subscribers. My dad (yes, that dad) told me about this contest on youtube held by his favourite singer, Aimee Mann, and since he can't hit a note he asked me to do it, seeing as I'm quite a big fan of hers myself. :)Now I started trying to sing it abooout mid June? Sort of? Anyway, and it kinda got to the stage where I was getting picky with it and I had broken my microphone and was basicaly in a state of panic! But tomorrow is the deadline (I always leave things till the last minute. It weirdly helps!) and so I just said to myself, "Just effing sing it Fiona!" As for the video, the idea had been circling around in my head for a while and I finally found the perfect opportunity! I just didn't realise that it would be so...blllleepin hard to make!! Seriously I think there must have been about 3 hours of footage of me singing, fooling around, whatever. GOD! So yes, I'm not entirely happy with the vocals but it's 4 weeks of hard video editing work and singing 24/7 so...here ya go Aimee! New vlog soon guys. But I think I'm gonna have a lie down for a bit. Kthxbi! Top Ten Finalist!!! xo. #40 -Top Rated (Today) - People and Blogs #44 - Most Discussed (Today) - People and Blogs
Sledované video přidal uživatel: FIONAshizz dne 10. 02. 2012

Kategorie: Lidé a blogy > podívejte se i na další YouTube videa

Tagy: freeway, new, song, aimee, man, stereotypes, lies, don't, assume, ignore, label, FIONAshizz, fiona, shizz, contest

Vtipy, které tě dostanou!

Jak posílá blondýnka textovou zprávu? Napíše na obálku telefonní číslo.

Chlap nese na hřbitov basu lahváčů a rybářskou stoličku. Dojde k hrobu, rozloží stoličku, sedne a začne cucat jedno pivo za druhým. Po nějaké době do sebe nasouká všechny lahváče, sbalí stoličku, podívá se na hrob a říká: „No vidíš, Marie, že to šlo i bez keců...”

Mimozemský průzkumník 632 559 hlásí svému přímému nadřízenému, generálu 991 926: „Pane, tak jsme nadobro skoncovali s tou nebezpečnou černou dírou.” „Bravo!” zvolá generál. „Jak se vám to povedlo?” Průzkumník oznamuje: „Natřeli jsme ji na červeno.”

Povídá jeden policajt druhému: "Ten rogalo, to je ale strašnej pták. Musel jsem do něj nastřílet celej zásobník, než toho chlapa pustil..."

Víte, proč mají policajti stěrače v autě i zevnitř? Protože, když šoferujou, tak dělají brrrrrrr (čti tak, jako kdyby si byl(a) malé dítě, které napodobuje auto a přitom prská.)

Podobná YouTube videa

4:32 I MET REBECCA BLACK!!

I MET REBECCA BLACK!!

Autor: shane
Počet zhlédnutí: 828 225

1:14 Cute Little Kittens 3

Cute Little Kittens 3

Autor: nogoodbyes
Počet zhlédnutí: 98 404

0:17 Lo0o0o0o0o0o0o0o0o0o0o0o0o0o0o0oL

Lo0o0o0o0o0o0o0o0o0o0o0o0o0o0o0oL

Autor: gotcock88
Počet zhlédnutí: 84 498

4:39 Inmates of the infamous Tipitapa prison

Inmates of the infamous Tipitapa prison

Autor: DocsOnline
Počet zhlédnutí: 1 790

1:17 JONAS BROTHERS OR JUSTIN BIEBER

JONAS BROTHERS OR JUSTIN BIEBER

Autor: missmarymoocow3
Počet zhlédnutí: 84 243

1:57 Justin Bieber on CSI

Justin Bieber on CSI

Autor: magdalrcs
Počet zhlédnutí: 273 449