Oáza (1972) (1/8)

2 908
film Filmového studia Barrandov (vyrobený ve spolupráci s filmovým studiem Turkmenfilm, Ašchabad, SSSR) z roku 1972 (Pozn. č.1: Válečné psychologické drama, které upadlo v zapomnění, což je škoda, protože jde o ojedinělý úkaz v české kinematografii. Je to v podstatě komorní film, a jako takový stojí na hereckých výkonech. Pochybuji, že by dnešní herci film tohoto typu „utáhli", ale naše stará herecká garda /se slovenskou a německou spoluprací/ to zvládla s přehledem. A zvládala to opakovaně; pokud jde /abychom se drželi tématu/ o komorní psychologická dramata z doby druhé světové války, můžete se o tom přesvědčit např. v televizních filmech Raport /1968, čb/ a Podezření /1970, čb/. Vzhledem k době vzniku tohoto snímku je až neuvěřitelné, že se tehdy podařilo prosadit příběh o hrdinství vojáků /českých legionářů v Africe/ na opačné straně fronty, tj. na západní. Přes všechnu chválu ale přece jen musím pozdvihnout obočí nad obsazením Rudolfa Hrušínského a Josefa Vinkláře do rolí vojáků. Hrají sice výborně, ale se svými...řekněme dobře živenými postavami se na takové role typově prostě nehodí :-). Film se sice odehrává na Sahaře, ve skutečnosti se ovšem natáčelo v Turkmenistánu /tehdy jako jedna z 15ti sovětských socialistických republik součást SSSR/ v poušti Karakum. Na závěr nesmím zapomenout pochválit velice sugestivní hudbu. Pozn. č.2: Ukázku trochu jiné verze tohoto filmu /odlišný formát obrazu a titulek „Oáza"/ viz na http://www.youtube.com/watch?v=pB_o53aFW4Q . Doporučuji zejména přečíst si popisek se zajímavostmi z natáčení, jež nám z knihy „Eva Hrušínská vzpomíná" reprodukoval uživatel FASTERBOOK.) námět a scénář: Kamil Pixa dramaturgie: Oldřich Železný hudba: Jiří Sternwald režie: Zbyněk Brynych hrají: Radoslav Brzobohatý (poručík Jan Navara), Štefan Kvietik (seržant), Rudolf Hrušínský (kaprál, řečený Baron), Jaroslav Rozsíval (Olda), Jiří Krampol (Kaiser), Ladislav Potměšil (Pepin), Josef Bláha (řidič kamionu, řečený Mamina), Wilhelm Koch-Hooge (major von Lüderitz; mluví: Eduard Cupák), Zdeněk Řehoř (Berg), Josef Vinklář (Nowak)
Sledované video přidal uživatel: stttepp dne 11. 02. 2012

Kategorie: Krátké a kreslené filmy > podívejte se i na další YouTube videa

Tagy: Oáza, Oasis, Oазис, válka, war, война, psychologický, psychological, психологический, drama, драма, thriller, боевик, poušť, desert, пустыня, Sahara, Сахара, Češi, Czechs, чехи, Němci, Germans, немцы, Kamil, Pixa, Zbyněk, Brynych, Radoslav, Brzobohatý, Štefan, Kvietik, Rudolf, Hrušínský, Jaroslav, Rozsíval, Jiří, Krampol, Ladislav, Potměšil, Josef, Bláha, Wilhelm, Koch-Hooge, Eduard, Cupák, Zdeněk, Řehoř, J.Vinklář

Vtipy, které tě dostanou!

Suka chlap zenskou a ona povida: Moc to neumis na to, ze je ti 30. On: Ses dost drza na to, ze je ti 12.

Nevěsta se vyptává otrhaného chlapa na svatební hostině: „Prosím vás, pane, a vy jste kdo?” „Dceruško, ty mě neznáš? Já jsem otec manžela sestry tvé babičky!” „No, ehm, tak promiňte,” prohlásila nevěsta, aby se neztrapnila. Bezdomovec se dosyta najedl a spokojeně odešel.

Možné významy čísla 95 v názvu WINDOWS 95 - procento kódu, který je v den releasnutí napsaný - procento kódu, který v den releasnutí ještě není otestovaný - počet disket, na kterých se bude distribuovat - počet MB, které zabere minimální instalace - počet programátorů u Microsoftu, kteří budou produkt používat - průměrné IQ uživatele produktu - minimální taktovací frekvence procesoru - počet minut potřebných k nastartování systému - procento z celkového počtu instalací, které budou smazány týž den - minimální počet MB RAM - rok prodávání funkční verze (2095) - rok ve kterém majetek Billa Gatese přesáhne 10 miliard - počet úspěšných instalací dohromady - minimální doba instalace v hodinách - počet minut po které budou fungovat - označení jediného počítače na kterém to bude fungovat tj. IBM PS/2 Model 95 - průměrné IQ autorů - počet příruček - váha instalačního balíku v kg

Zazvoni telefon, chlap ho zvedne a ozve se: O pulnoci k tobe prijede vlak, z vlaku vyjede rakev z rakve vystoupi kostra! Muz se lekne vsechno zamkne zavre a s obavami ceka na pulnoc. O pulnoci opravdu prijede vlak, z vlaku vyjede rakev, z rakve vystoupi kostra. Vleze do domu zachodovym okynkem a pristoupi k omdlevajicimu muzi a zepta se: Nechces lentilku?

Moderní čistící prostředky uvádějí, že zničí až 99.9% mikrobů. Chuck Norris zničí 100% čehokoliv se mu zachce.

Podobná YouTube videa

4:34 Jabloňová panna

Jabloňová panna

Autor: alcaaaa
Počet zhlédnutí: 1 523

6:15 Pigeon: Impossible

Pigeon: Impossible

Autor: lucasmartell
Počet zhlédnutí: 8 552 413

10:00 O Rozárce a zakletém králi (1985) (3/5)

O Rozárce a zakletém králi (1985) (3/5)

Autor: stttepp
Počet zhlédnutí: 29 323

6:36 O Rozárce a zakletém králi (1985) (5/5)

O Rozárce a zakletém králi (1985) (5/5)

Autor: stttepp
Počet zhlédnutí: 23 482

6:02 O Rozárce a zakletém králi (1985) (4/5)

O Rozárce a zakletém králi (1985) (4/5)

Autor: stttepp
Počet zhlédnutí: 19 773

56:20 O kouzelnici Klotýnce (1988)

O kouzelnici Klotýnce (1988)

Autor: stttepp2
Počet zhlédnutí: 13 170