Second Anonymous message to the "New World Order"

168 520
Greetings. It has been almost a year since our last contact. We have been tied up with current proceedings. Our apologies. We are Anonymous. We are the voice of those who have been silenced. Those who have been crushed underfoot - the oppressed, the prejudiced, the worker drones of the corporate machine. How are you faring in the new developments? Friends and allies, neutral parties and conflict bringers, are you well? We would like to hear of your experiences. Let not the lies that have been purported as public opinion to cloud your thoughts. The remainder of this message is again addressed to the Holders. The chessboard has been thrown from the table, and the curtain has been torn aside. What is happening now is in plain view of all of you, if you would merely look to the stage. Your tactics are failing you. Your spraying of bio-engineered organisms, heavy metals and neurotoxins have been neutralized by our etheric weaponry, weaponry that is available to everyone with the knowledge and materials to create it. Your propagandic channels are being discarded for real journalism and independent news sources. Your attempts to incite mass violence and rioting in the populace has failed. The ruse of your monetary system has been uncovered, and when it collapses your infinite pool of wealth will be depleted. You have suppressed vast technological advances from the populace, instead using them for your own goals. You have maintained this suppression at a great cost to Anonymous. We will not forgive these transgressions. They will be paid in full. This technology will be released through independent sources. The only thing that you can do now is to use your vast influence to encourage people to disregard these new advances as scientifically unsound. No matter. The people best adapted to creating and dispersing this knowledge will be the ones to first learn of it, and many have already done so. The domino effect of enlightenment has already begun. A number of us unwilling to sit neutral in the path of your tyranny has multiplied a hundred fold. The only way that Anonymous will be satisfied with the end of this conflict is the complete and utter triumph of the citizenry. The general populace are now realizing their inherent power. You are instead, beginning to realize your inherent weakness - your inhumanity. One of the things that your pseudo-currency cannot purchase. It is a pity you that you could not join us, as your persistence in reaching your goals has been legendary. Your only positive quality. It is ironic that your persistence of classic techniques is the reason that you are coming short, as you are unwilling to adapt to a changing world. A pity. We are Anonymous. We are many. We do not forgive. We do not forget. We are legion. You are going to lose this war. audio - madboss
Sledované video přidal uživatel: Anonymouszcvb19 dne 14. 02. 2012

Kategorie: Neziskové organizace > podívejte se i na další YouTube videa

Tagy: Anonymous, NWO, new, world, order, suppression, orgonite, chemtrails, federal, reserve

Vtipy, které tě dostanou!

Proč si blondýnky myslí, že je na Měsíci život? V noci se tam svítí.

Učitelka dává dětem hádanky: „Má to čtyři nohy, hlavu a dělá to Haf haf. Co je to?” „Nevíme!” „Pes.” „Hurá, pes!” „Má to dvakrát čtyři nohy, dvě hlavy a dělá to dvakrát Haf haf. Co je to?” „Nevíme!” „Dva psi.” „Hurá, dva psi!” „Visí to na zdi, dělá to tik tak, a když to spadne, tak je po hodinách. Co je to?” „Hurá, tři psi!”

Gynekolog je u soudu pro brutální ublížení na zdraví a vypovídá: "Víte, já jsem měl na středisku 40 pacientek, pak jsem jel do nemocnice a měl jsem dalších 20, pak jsem jel do dívčího učiliště na pravidelnou roční prohlídku, těch bylo 25, pak jsem měl ještě 35 pacientek ve své privátní praxi a když jsem šel večer unavenej parkem domů, oslovila mě poškozená a řekla mi, že mi ji za kilo ukáže."

Lord Irvnig se vrátí z daleké cesty. Vstoupí do pokoje a začne hledat břitvu. Lady se rozpačitě ptá: "Co zamýšlíte dělat s tou břitvou?" "Jestli v těch botách za závěsem nejsou nohy, budu se holit."

Ptá se brýlatý kamaráda: „Jak to děláš, že se ti poslední dobou tak zlepšil zrak?” „Naučil jsem se všechna ta písmenka u doktorky nazpaměť.”

Podobná YouTube videa

15:02 Lovers of the Artic Circle (1998) 1/8

Lovers of the Artic Circle (1998) 1/8

Autor: Neanderfilms
Počet zhlédnutí: 8 770

5:09 Ground Zero -- Is it sacred ground?

Ground Zero -- Is it sacred ground?

Autor: OfficialACLJ
Počet zhlédnutí: 756

4:43 Violence in unemployment in Brazil

Violence in unemployment in Brazil

Autor: walmircaju
Počet zhlédnutí: 776

14:58 Favela Rising - Part 2/10 - Brazilian Documentary

Favela Rising - Part 2/10 - Brazilian Documentary

Autor: brasucasoul
Počet zhlédnutí: 18 710

5:39 Drugs and Prisons in Brazil

Drugs and Prisons in Brazil

Autor: WOLatinAmerica
Počet zhlédnutí: 3 525