Second Anonymous message to the "New World Order"

168 632
Greetings. It has been almost a year since our last contact. We have been tied up with current proceedings. Our apologies. We are Anonymous. We are the voice of those who have been silenced. Those who have been crushed underfoot - the oppressed, the prejudiced, the worker drones of the corporate machine. How are you faring in the new developments? Friends and allies, neutral parties and conflict bringers, are you well? We would like to hear of your experiences. Let not the lies that have been purported as public opinion to cloud your thoughts. The remainder of this message is again addressed to the Holders. The chessboard has been thrown from the table, and the curtain has been torn aside. What is happening now is in plain view of all of you, if you would merely look to the stage. Your tactics are failing you. Your spraying of bio-engineered organisms, heavy metals and neurotoxins have been neutralized by our etheric weaponry, weaponry that is available to everyone with the knowledge and materials to create it. Your propagandic channels are being discarded for real journalism and independent news sources. Your attempts to incite mass violence and rioting in the populace has failed. The ruse of your monetary system has been uncovered, and when it collapses your infinite pool of wealth will be depleted. You have suppressed vast technological advances from the populace, instead using them for your own goals. You have maintained this suppression at a great cost to Anonymous. We will not forgive these transgressions. They will be paid in full. This technology will be released through independent sources. The only thing that you can do now is to use your vast influence to encourage people to disregard these new advances as scientifically unsound. No matter. The people best adapted to creating and dispersing this knowledge will be the ones to first learn of it, and many have already done so. The domino effect of enlightenment has already begun. A number of us unwilling to sit neutral in the path of your tyranny has multiplied a hundred fold. The only way that Anonymous will be satisfied with the end of this conflict is the complete and utter triumph of the citizenry. The general populace are now realizing their inherent power. You are instead, beginning to realize your inherent weakness - your inhumanity. One of the things that your pseudo-currency cannot purchase. It is a pity you that you could not join us, as your persistence in reaching your goals has been legendary. Your only positive quality. It is ironic that your persistence of classic techniques is the reason that you are coming short, as you are unwilling to adapt to a changing world. A pity. We are Anonymous. We are many. We do not forgive. We do not forget. We are legion. You are going to lose this war. audio - madboss
Sledované video přidal uživatel: Anonymouszcvb19 dne 14. 02. 2012

Kategorie: Neziskové organizace > podívejte se i na další YouTube videa

Tagy: Anonymous, NWO, new, world, order, suppression, orgonite, chemtrails, federal, reserve

Vtipy, které tě dostanou!

Jednou ráno, bylo ošklivo a pršelo, manžel vstal, nabil pušku, oblékl se a šel ven na lov. Po deseti minutách však začalo hodně pršet, proto se rozhodl, že se radši vrátí. Otevřel dveře, svlékl se a vlezl do postele. Rozespalá manželka se převalila a řekla. "Ahoj, miláčku. Představ se, že ten můj trouba šel teď někam ven na lov."

Čarodějnice opravuje kolegyni: „Jaképak čáry máry? Teď už snad čáry eura!”

Co je polibek? Zaklepání na poschodí, jestli je v přízemí volno.

Rodinka z "rozvojové" země je poprvé v nákupním centru. Zatímco si maminka prohlíží šaty, stojí tatínek se synem vyjeveně před dělenými kovovými dveřmi, které se jako zázrakem otevřou a za nimi se objeví malý prostor (to je samozřejmě výtah). Syn se pta: "Tati, co to je???" A otec odpoví: "Můj synu, něco takového jsem v životě neviděl !!!" Vtom se přibelhá malá stará dáma s pomačkaným obličejem a hrbem, který by pasoval k čarodějnici, a nastoupí do výtahu. Dveře se zavřou a otec se synem pozorují žárovičky vedle dveří, jak se postupně rozsvěcují: 12-13-14-15. 15-14-13-12. Vtom se dveře otevřou a z výtahu vystoupí fantasticky vypadající blondýna. Otec se otočí na syna a povídá: "Přiveď rychle matku!"

Policajt se chlubil kolegovi, že mu zachutnala francouzská kuchyně, a tak začal na zahrádce pěstovat hlemýždě. Kolega to hned musel vidět, tak ještě to odpoledne jeli na zahradu. „Teda, nechci nic říkat, ale já tady nevidím ani jednoho hlemýždě!” poznamená kolega s rozčarováním. Policajt ho ujišťuje: „To nic, asi se stydí před návštěvou.”