I Love Dreamin (Asher Roth - "I Love College" Parody)

13 339
http://whatthebob.com for more videos For English calss Bryan and I made a video for our American Dream project. Bryan wrote most of the lyrics and I made the video. Its a parody of Asher Roth's "I Love College" Lyrics: I'm nice right now, man I-I feel good If you have a dream Would you please go to Room 108? I hope my life is awfully crazy I maybe Ill tape it I wanna go to college and make a difference in somebodys life Own a Lambo and start a family and stab a criminal with my knife Ride a camel, in the dessert , go to the moon and not get hurt Man, I love dreamin I wanna be a doctor the rest of my life Go to med school and save someones life Have some sweet scars and witness a fight Make tons of money and have a hot wife Go to Bangkok, and get shot But not die, then go buy a yacht Travel to all the United States Go to Microsoft, and meet Billie Gates Meet Michael Phelps, I hope that helps To break a world record then Ill be able to afford Land in Canada where I can wrestle a bear Buy a Range Rover and fly a plane there Um, I hope my job will help some people maybe cure some cancer Then do some skydiving, watch the Olympics, and marry a dancer Fight a shark and film a movie but in the end just support my fam Keep my friends, from Batesville High, own my own shop and live by the beach Just eat an elephant, ay! And visit New Zealand, ay! Scuba Dive, ay! Man, I love dreamin I can't tell you what Im gonna do but I could tell you a dream or two, um Yeah, of course youre gonna know a few Like make a million dollars on ebay, son Be 109 and still hold on Then drive my car on the Autobahn Jet ski from Hawaii to Hong Kong Take the SATs and get none wrong Have a theme song, yeah, this songs gettin long Hopefully Mrs. Lacy will like our song Time isn't wasted when you're dreamin big Hey someday I wanna slaughter a pig I hope my life is awfully crazy maybe Ill tape it Ill climb mount Everest and have to bungee jump down from heaven Film my music video. My favorite number is 11 But mine is 3, and his is 7, after I die I wanna live like this again Man, I love Lacey, ay! But I hate English, ay! Just live your life, ay! We love dreamin
Sledované video přidal uživatel: theed43 dne 10. 02. 2012

Kategorie: Komedie > podívejte se i na další YouTube videa

Tagy: i love college, asher roth, parody, music video, richie gryspeerdt, american dream, english project

Vtipy, které tě dostanou!

Zedník volá stavbyvedoucímu: "Pane šéf, dneska fakt nemůžu přijít do práce. Bolí mě hlava, břicho a celej se cejtím takovej oslabenej. Vedoucí mu říká: "Počkej Tondo, neblbni, máme frmol, víš, že tě dneska opravdu potřebuju. Víš, co já dělám v případě, když je mi podobně? Řeknu manželce, ať mi ho vykouří, a hned je mi líp a do práce dojdu. Zkus to taky!" Za dvě hodiny volá zedník znovu: "Šéfíku, za chvíli jsem v rachotě. Udělal jsem přesně to, co jste mi poradil, a cejtim se jak rybička. ... ...jo a máte moc krásnej barák!"

"Tohle je velky ministerstvo, ze?" "Jo, tohle je hodne velky ministerstvo." :A kolik tady pracuje lidi?" "Tak neco kolem poloviny."

Víte co dělá žena když je v přechodu ???? ..přechází silnici !!

Ivan si potřebuje u lichváře Karpelese nutně vypůjčit rubl. Dohodnou se, že dvojnásobek peněz vrátí na jaře. Jako zástavu nechá Karpelesovi sekyru. Když je Ivan na odchodu, Karpeles na něj volá: „Poslyš, Ivane, kdoví jestli ty peníze na jaře budeš mít. Nemohl bys mi polovinu vrátit už teď?” „To je nápad,” říká si Ivan a rubl mu hned vrací. Cestou domů přemýšlí: „To je zvláštní. Rubl je pryč, sekyra je pryč, ještě jsem rubl dlužen a přesto se zdá, že je všechno v pořádku.”

Ťuky ťuk na dveře: „Nám se, Smolíčku Pacholíčku, nemusíš bát otevřít. My jsme Svědci Jehovovi!”

Podobná YouTube videa

1:14 Občanský průkaz - my vas naučim travu žrat,

Občanský průkaz - my vas naučim travu žrat,

Autor: popescumd
Počet zhlédnutí: 8 775

4:33 Pink Sober Ultimate Music Video Remix *6 Video's*

Pink Sober Ultimate Music Video Remix *6 Video's*

Autor: elroppa
Počet zhlédnutí: 1 426

5:02 Pink! - Sober (Video On Trial) Eddie Della Siepe

Pink! - Sober (Video On Trial) Eddie Della Siepe

Autor: eddiedellasiepe
Počet zhlédnutí: 24 938

0:56 poradna rezacka

poradna rezacka

Autor: metlicky
Počet zhlédnutí: 592

2:06 the simpsons CZ

the simpsons CZ

Autor: elefantht
Počet zhlédnutí: 26 306