I Love Dreamin (Asher Roth - "I Love College" Parody)

13 572
http://whatthebob.com for more videos For English calss Bryan and I made a video for our American Dream project. Bryan wrote most of the lyrics and I made the video. Its a parody of Asher Roth's "I Love College" Lyrics: I'm nice right now, man I-I feel good If you have a dream Would you please go to Room 108? I hope my life is awfully crazy I maybe Ill tape it I wanna go to college and make a difference in somebodys life Own a Lambo and start a family and stab a criminal with my knife Ride a camel, in the dessert , go to the moon and not get hurt Man, I love dreamin I wanna be a doctor the rest of my life Go to med school and save someones life Have some sweet scars and witness a fight Make tons of money and have a hot wife Go to Bangkok, and get shot But not die, then go buy a yacht Travel to all the United States Go to Microsoft, and meet Billie Gates Meet Michael Phelps, I hope that helps To break a world record then Ill be able to afford Land in Canada where I can wrestle a bear Buy a Range Rover and fly a plane there Um, I hope my job will help some people maybe cure some cancer Then do some skydiving, watch the Olympics, and marry a dancer Fight a shark and film a movie but in the end just support my fam Keep my friends, from Batesville High, own my own shop and live by the beach Just eat an elephant, ay! And visit New Zealand, ay! Scuba Dive, ay! Man, I love dreamin I can't tell you what Im gonna do but I could tell you a dream or two, um Yeah, of course youre gonna know a few Like make a million dollars on ebay, son Be 109 and still hold on Then drive my car on the Autobahn Jet ski from Hawaii to Hong Kong Take the SATs and get none wrong Have a theme song, yeah, this songs gettin long Hopefully Mrs. Lacy will like our song Time isn't wasted when you're dreamin big Hey someday I wanna slaughter a pig I hope my life is awfully crazy maybe Ill tape it Ill climb mount Everest and have to bungee jump down from heaven Film my music video. My favorite number is 11 But mine is 3, and his is 7, after I die I wanna live like this again Man, I love Lacey, ay! But I hate English, ay! Just live your life, ay! We love dreamin
Sledované video přidal uživatel: theed43 dne 10. 02. 2012

Kategorie: Komedie > podívejte se i na další YouTube videa

Tagy: i love college, asher roth, parody, music video, richie gryspeerdt, american dream, english project

Vtipy, které tě dostanou!

Obchodní cestující odletěl na služební cestu do Miami. Jelikož se mu tam velice líbilo, tak hned, jakmile vyřídil pracovní povinnosti, tak si vzal týden dovolené a rozhodl se tam zůstat. A jelikož tam nechtěl být sám, tak poslal fax svému příteli ze studií: "Vezmi sebou mojí manželku a svojí milenku a přileť za mnou nejbližším letadlem, ať si užijeme týden zábavy." Jeho přítel okamžitě odepsal: "Já a tvoje žena přiletíme dneska v 11:30. Jak dlouho už o nás dvou víš?"

Pepíček je v parku a jezdí na kole. A tu najednou volá: "Mami já jezdím bez rukouuuuuuuu." A po chvili jede zase a křičí: "Mami já ježdim bež žubůůůůůůůůů."

„Pane vedoucí, holky z vedlejšího stanu nás nenechají spát!” „Já mít vedle sebe taková krásná děvčata, hoši, tak nezamhouřím oka.”

Na co chodit do školy? Svačinu si můžu sníst i doma!

V lékárně: „Máte prášky do očí?”

Podobná YouTube videa

3:58 spidrman

spidrman

Autor: chubicaca
Počet zhlédnutí: 5 882

0:14 spidrman about gets robbed

spidrman about gets robbed

Autor: bartbluebeard
Počet zhlédnutí: 3 730

1:32 Klacs kn Spidrman!

Klacs kn Spidrman!

Autor: tachiquin9
Počet zhlédnutí: 2 396

0:11 Spidrman.3gp

Spidrman.3gp

Autor: jammu4201
Počet zhlédnutí: 1 672

0:13 NO one say No to ME!

NO one say No to ME!

Autor: creepymrclean
Počet zhlédnutí: 1 067

2:13 SlickLine

SlickLine

Autor: piwwwo
Počet zhlédnutí: 3 940