I Love Dreamin (Asher Roth - "I Love College" Parody)

13 390
http://whatthebob.com for more videos For English calss Bryan and I made a video for our American Dream project. Bryan wrote most of the lyrics and I made the video. Its a parody of Asher Roth's "I Love College" Lyrics: I'm nice right now, man I-I feel good If you have a dream Would you please go to Room 108? I hope my life is awfully crazy I maybe Ill tape it I wanna go to college and make a difference in somebodys life Own a Lambo and start a family and stab a criminal with my knife Ride a camel, in the dessert , go to the moon and not get hurt Man, I love dreamin I wanna be a doctor the rest of my life Go to med school and save someones life Have some sweet scars and witness a fight Make tons of money and have a hot wife Go to Bangkok, and get shot But not die, then go buy a yacht Travel to all the United States Go to Microsoft, and meet Billie Gates Meet Michael Phelps, I hope that helps To break a world record then Ill be able to afford Land in Canada where I can wrestle a bear Buy a Range Rover and fly a plane there Um, I hope my job will help some people maybe cure some cancer Then do some skydiving, watch the Olympics, and marry a dancer Fight a shark and film a movie but in the end just support my fam Keep my friends, from Batesville High, own my own shop and live by the beach Just eat an elephant, ay! And visit New Zealand, ay! Scuba Dive, ay! Man, I love dreamin I can't tell you what Im gonna do but I could tell you a dream or two, um Yeah, of course youre gonna know a few Like make a million dollars on ebay, son Be 109 and still hold on Then drive my car on the Autobahn Jet ski from Hawaii to Hong Kong Take the SATs and get none wrong Have a theme song, yeah, this songs gettin long Hopefully Mrs. Lacy will like our song Time isn't wasted when you're dreamin big Hey someday I wanna slaughter a pig I hope my life is awfully crazy maybe Ill tape it Ill climb mount Everest and have to bungee jump down from heaven Film my music video. My favorite number is 11 But mine is 3, and his is 7, after I die I wanna live like this again Man, I love Lacey, ay! But I hate English, ay! Just live your life, ay! We love dreamin
Sledované video přidal uživatel: theed43 dne 10. 02. 2012

Kategorie: Komedie > podívejte se i na další YouTube videa

Tagy: i love college, asher roth, parody, music video, richie gryspeerdt, american dream, english project

Vtipy, které tě dostanou!

"Drahoušku," šeptá manžel v noci manželce, "kdyby jsem zemřel, vdala by ses znovu?" "Předpokládám, že ano," odvětí manželka. "A spala by si s ním ve stejné posteli jako se mnou?" "No, jelikož je to jediná postel v domě, tak bych neměla jinou možnost." "A milovala by ses s ním?" "Miláčku," říká žena shovívavě, "vždyť by to byl můj manžel." "A nechala bys ho řídit moje auto?" "Kdepak," zívá žena, "on neumí řadit."

Sýkora koňadra je sýkorka s koňskýma prsama.

Dědek s babkou jdou do krámu a před krámem vidí ceduli: Nivea omlazuje. Přijdou domů a oba si líznou. Po dlouhé době řekne babka dědkovi: „Hele, dědku, už to působí.” Babka letí rychle na záchod, ale dědek potřebuje nutně taky, tak jde ven. Oba přijdou a babka povídá: „Dědku, letěla jsem na záchod jako šestnáctiletá!” Dědek odpoví: „Babko, letěl jsem jak šestnáctiletí a posral jsem se jako tříletí!”

Ptá se bezdomovec bezdomovce: „To je ti tak strašná zima, že se takhle klepeš?” „Ne,” na to druhý houmlesák, „to je zemětřesení!”

Odpovědi na zkouškové otázky uchazeče o pracovní místo v Google Inc, který sice získal 0 bodů ze zkoušky ale přesto byl přijat: В1. Během které bitvy zemřel Napoleon? * během té poslední В2. Kde byla podepsána Deklarace Nezávislosti? * dole, na poslední stránce В3. Hlavní příčina rozvodu? * svatba В4. Hlavní příčina neúspěchů? * zkouška В5. Co jste nikdy neměl ke snídani? * oběd a večeři В6. Co vypadá jako půlka jablka? * druhá půlka В7. Pokud hodíme červený kamen do modrého moře, jaký bude? * mokrý В8. Jak může člověk jít osm dní bez spánku? * bez problémů, vždyť v noci spí В9. Pokud budete mít 3 jablka a 4 pomeranče na jedné dlani a 4 jablka a 3 pomeranče na druhé, co budete mít? * opravdu velké dlaně В10. 8 zedníků postavili zeď za 10 hodin, kolik času to zabere 4 zedníkům? * nezabere žádný čas, zeď již byla postavena В11. Jak můžeme hodit vejce na betonový základ tak, abychom ho nerozbili? * jakkoliv, vejce v žádném případě nepoškodí betonový základ

Podobná YouTube videa

0:10 worst sport accident

worst sport accident

Autor: Naderlite
Počet zhlédnutí: 24 890 132

0:24 Fat Kid Almost Struck by Lightning

Fat Kid Almost Struck by Lightning

Autor: Isetnofret83
Počet zhlédnutí: 1 010 457

0:33 TNG Recut 188 Picard's Nightmare

TNG Recut 188 Picard's Nightmare

Autor: GeneralGrin
Počet zhlédnutí: 32 618

2:51 TNG Recut 17 Chains of Command

TNG Recut 17 Chains of Command

Autor: GeneralGrin
Počet zhlédnutí: 13 453

2:38 TNG Recut 19 Customary Attitude

TNG Recut 19 Customary Attitude

Autor: GeneralGrin
Počet zhlédnutí: 12 724

1:55 TNG Recut 25 The Mutiny

TNG Recut 25 The Mutiny

Autor: GeneralGrin
Počet zhlédnutí: 12 457