Joy Gohring: Bass-Schuler Entertainment

1 577
Bass/Schuler Entertainment: Bass/Schuler has established itself as representing some of the best known names in the college, festival and corporate market today. Our friendly agents offer music, comedy, speakers, live novelties, games and variety acts. Bass/Schuler Entertainment has been the recipient of Campus Activities Magazine's Reader's Choice Agency of the Year Award for eight years and has been nominated every year since the agency's inception in 1999. For booking information on Joy Gohring, or any other act for your college, festival, or corporate event, contact Bass/Schuler Entertainment at 773-481-2600 or e-mail info@bass-schuler.com. You can also visit our website at www.Bass-Schuler.com Joy Gohring: Raised in Austin, Texas, Joy is the daughter of a former Catholic nun and a monk, both turned hippies. Joy's energetic fast-paced humor has won her top honors at many theatre and comedy festivals throughout the U.S. and Canada, including winning Audience Pick for Best Comedy in Seattle, Winnipeg, and Aspen. Critics describe Joy as, "...one of the funniest and most unusual comics gracing the comedy circuit today." (LA Times) In addition to performing guest stand-up for "The Late Late Show", Joy can be seen in many television shows and movies including: Not Another Teen Movie, MadTV, CSI: New York and various Comedy Central shows. Joy has recently stared in the film "Forgetting Sarah Marshall" staring Judd Apatow, and can also be seen in "One Sung Hero" with Kyle Gass from Tenacious D. Catch Joy in the TV series Good Girls Don't on the Oxygen Network.
Sledované video přidal uživatel: BassSchuler1 dne 10. 02. 2012

Kategorie: Komedie > podívejte se i na další YouTube videa

Tagy: Joy Gohring, Stand-up, Comedy, Comedian, Good Girls Don't, MadTV

Vtipy, které tě dostanou!

Host v restauraci: „Pane vrchní, tady v jídelním lístku čtu v nabídce, že tu podáváte teleskopický guláš. Ten název jsem ještě neslyšel. Mohl byste mi prozradit z čeho je uvařený?” Vrchní odvětil: „Je to specialita našeho podniku, pane, a teleskopický proto, že je uvařen z dvojího druhu masa - telecího a skopového...”

„Jak to, že sis koupila nový kožich?” „Ale vždyť byl hrozně levný!” „Kolik?” „Tři stovky měsíčně.” „A jak dlouho to budeme splácet?” „To jsem se zapomněla zeptat!”

Vleze cikán statkářovi do dvora a škemrá: „Velkomožný pán, dejte korunku nebo dvě! Pán Bůh vám oplatí.” „No, oháníš se tu Pánem Bohem, umíš se aspoň pokřižovat?” povídá statkář. „Ve jménu Otce...” „... a Ducha svatého amen!” doplní cikán. „A kde máš Syna?” zeptá se statkář. „On je v kurníku, velkomožný pán,” přiznává cikán, „ale nebojte sa, on vám tam nic neukradne!”

Proč blondýnky otevírají mléko už v krámě? Protože je tam napsáno "zde otevřít".

Přijde chlap domů a ženská se válí s nějakým otrapou v posteli, chytne otrapu za krk s úmýslem ho vyhodit, ale ouha ukáže se že je to býválý mistr v karate a tudíž chlapa pořádnš zmlátí. Potom nakreslí kruh a řekne: "Tady budeš v tom kruhu stát a nehneš se ani o centimetr!!!" Jde se zase milovat, a najednou slyší výbuch smíchu, ptá se :"Co tam děláš?!!" Chlap :"Nic nic" Zase výbuch smíchu. Dotaz:"Co tam zase chlape děláš už toho mám dost" Chlap: "Zatímco ty mi miluješ ženu, já už jsem Ti dvakrát zdrhnul z toho kruhu.."

Podobná YouTube videa

0:34 Dr.Evil What If GOD was one of us

Dr.Evil What If GOD was one of us

Autor: MetFan123456
Počet zhlédnutí: 187 665

1:59 Zuko - "Daddy Wasn't There"

Zuko - "Daddy Wasn't There"

Autor: SinKatt
Počet zhlédnutí: 28 107

2:05 Dr. Evil - Hard Knock Life

Dr. Evil - Hard Knock Life

Autor: Marky69
Počet zhlédnutí: 2 156 647

3:04 Austin powers Intro Goldmember

Austin powers Intro Goldmember

Autor: dfales14
Počet zhlédnutí: 355 595

1:27 Elvis Costello and Burt Bacharach in Austin Powers 2

Elvis Costello and Burt Bacharach in Austin Powers 2

Autor: timmmeyyy
Počet zhlédnutí: 803 285

1:56 VIDEOS GRACIOSOS

VIDEOS GRACIOSOS

Autor: mesias004
Počet zhlédnutí: 7 633 552